شنبه, ۰۸/مهر/۱۴۰۲ ۱۵:۱۱
در 94 سالگی؛

هوشنگ ابتهاج در بیمارستان بستری شد

یکشنبه , ۱۴۰۱/۰۴/۱۹ ۱۶:۰۵
کد خبر :‌ 956
هوشنگ ابتهاج در بیمارستان بستری شد

محمود شالویی، مدیر کل حوزه وزارتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان نماینده وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در تماس تلفنی پیگیر وضعیت جسمانی هوشنگ ابتهاج شد.

محمود شالویی، مدیرکل حوزه وزارتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، به عنوان نماینده ویژه محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ در تماس تلفنی با یلدا ابتهاج دختر هوشنگ ابتهاج (سایه) شاعر پیشکسوت و نامدار کشورمان که هم اکنون در بیمارستانی در کشور آلمان بستری شده، با ابلاغ سلام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در جریان آخرین وضعیت درمانی این شاعر برجسته کشورمان قرار گرفت.

محمود شالویی دستیار ویژه وزیر فرهنگ گفت: در گفت و گویی تلفنی که با خانم ابتهاج که در حال حاضر در آلمان حضور دارند به عنوان نماینده وزیر فرهنگ جویای آخرین وضعیت جسمانی این شاعر بزرگ کشورمان قرار گرفتم. بر اساس گفته دختر این شاعر، هوشنگ ابتهاج هم اکنون تحت مداوا از سوی پزشکان قرار گرفته و روند درمان خود را طی می‌کند.

وی افزود: در این گفت و گوی تلفنی، آمادگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و شخص وزیر فرهنگ را به منظور هرگونه کمک در زمینه تسریع در فرایند بهبود این شاعر نامدار کشورمان اعلام کردم.

هوشنگ ابتهاج متخلص به سایه، شاعر نامدار و پیشکسوت کشورمان روز سه شنبه به علت نارساییِ کلیه در بیمارستانی در آلمان بستری شد.

امیرهوشنگ ابتهاج متولد ۶ اسفند ۱۳۰۶ در رشت است. این شاعر نخستین اثرش به نام «نخستین نغمه‌ها» را در سال ۱۳۲۵ منتشر کرد. از دیگر آثار او می‌توان به «سراب»، «سیاه مشق»، «شبگیر»، «زمین»، «چند برگ از یلدا»، «تا صبح شب یلدا»، «یادگار خون سرو» و… اشاره کرد.

لینک کوتاه :
آخرین نظرات
* نام شما :
*ایمیل شما :
وبلاگ/سایت :
امتیاز به این مطلب :
0
*دیدگاه شما :