دوشنبه, ۰۳/مهر/۱۴۰۲ ۲۰:۱۹
حریر در خانه شعر و ادبیات برگزار کرد؛

کتاب «به امین بگو دوستش دارم» رونمایی شد

چهارشنبه , ۱۳۹۹/۱۲/۲۰ ۱۰:۲۰
کد خبر :‌ 794
 کتاب «به امین بگو دوستش دارم» رونمایی شد
اختصاصی ترنم شعر/ آیین رونمایی از کتاب «به امین بگو دوستش دارم» اثر مریم راهی عصر روز گذشته در خانه شعر و ادبیات برگزار شد.
 

این نشست به همت و میزبانی نشست ادبی حریر، با دبیری و اجرای مژده لواسانی و با حضور مهمانانی چون امین زندگانی، لیلا کردبچه، مولف کتاب و علاقمندان و خبرنگاران برپا شد.
 

این کتاب که به سبک مستند روایی تاریخی و داستانی در رابطه با تاریخ صدر اسلام است، با چهار روایت از چهره های برجسته تاریخ اسلام همچون حضرات عبدالمطلب، حمزه، ابوطالب و جعفر نوشته شده است.

 

در ابتدای جلسه مژده لواسانی به گفت و گو با مریم راهی در رابطه با آخرین اثر او و اساسا نوشتن رمان تاریخی و سختی هایی که می‌تواند گریبان گیر نویسنده شود و بررسی این موضوع که نویسنده تا چه اندازه توانسته به اصل تاریخ وفادار باشد و تا چه حد در دراماتیزه کردن آن نقش داشته است، پرداخت.

 
در ادامه امین زندگانی که تاکنون سابقه بازی در فیلم های تاریخی بسیاری داشته است، توضیحاتی در رابطه با کتاب و چگونگی بازآفرینی متن هایی با سبک های مختلف، در سریال‌های تلویزیونی و سینما داد و در ادامه قسمت هایی از رمان توسط او خوانده شد و خاطراتی را از تجربیات خود در نقش های مختلف در فیلم‌های تاریخی هم‌چون مختارنامه بازگو کرد.
 


پس از آن لیلا کردبچه به بررسی و توضیح نکات ادبی حائز اهمیت در کتاب «به امین بگو دوستش دارم» پرداخت.


در آخر نیز شاعران حاضر در جلسه به شعرخوانی پرداختند و نقد هایی بر اشعارشان صورت گرفت.

 
آیین رونمایی از کتاب «به امین بگو دوستش دارم» با گرفتن عکس های یادگاری به پایان رسید.
 گزارش: فائزه قاسم زاده
عکاس: محمدرضا احمدی 
لینک کوتاه :
آخرین نظرات
* نام شما :
*ایمیل شما :
وبلاگ/سایت :
امتیاز به این مطلب :
0
*دیدگاه شما :