شنبه, ۰۸/مهر/۱۴۰۲ ۱۷:۳۴
به همت نشر آفتابکاران؛

عاطفه گرگین «آب فکر می کرد» را روانه بازار نشر کرد

پنجشنبه , ۱۳۹۹/۰۹/۰۶ ۰۱:۱۵
کد خبر :‌ 734
عاطفه گرگین «آب فکر می کرد» را روانه بازار نشر کرد

مجموعه‌شعر دوزبانه «آب فکر می‌کرد» سروده عاطفه گرگین توسط نشر آفتابکاران منتشر و راهی بازار نشر شد.
 

عاطفه گرگین سراینده اشعار این‌کتاب، از زندانیان پیش از انقلاب اسلامی و همسر خسرو گلسرخی است که کار ادبی در مطبوعات را از سال ۱۳۴۷ آغاز کرد. او سال ۵۰ نشریه «کتاب نمونه» را تاسیس کرد و پس از آن نشریات «کتاب پویا»‌ و «جُنگ سحر» را چاپ کرد. او سال ۴۸ با گلسرخی ازدواج کرد که همسرش سال ۵۲ توسط نیروهای ساواک دستگیر و تیرباران شد. گرگین نیز مدت ۴ سال در زندان شاه ماند.
 

او در فرانسه زندگی می‌کند و چندسال است به‌عنوان کتابدار یک دانشگاه مشغول به کار است.

این‌کتاب با ۲۰۶ صفحه، شمارگان ۷۷۰ نسخه و قیمت ۳۲ هزار تومان منتشر شده است.

کتاب «آب فکر می‌کرد» که ۷۶ قطعه شعر سپید را شامل می‌شود، به‌صورت دوزبانه چاپ شده که ترجمه انگلیسی شعرهایش توسط پرستو براتی انجام شده است.

 

لینک کوتاه :
مجید امتیاز :‌ 19
شنبه , ۱۳۹۹/۰۹/۱۵ ۰۹:۱۷
سلام امیدوارم همیشه تندرست باشید. کتاب آب فکر می کرد پیش از این به فارسی چاپ شده بود. مزیت و اهمیت چاپ جدید همین کتاب در دو زبانه بودن آن و ترجمه استادانه اشعار بانو گرگین به زبان انگلیسی توسط پرستو براتی است که می تواند در معرفی شعر معاصر فارسی به انگلیسی زبانان بسیار مفید و راهگشا باشد. شایان تاکید است که شاعر و مترجم گرانقدر جناب فواد نظیری که چندین دفتر شعر در کارنامه دارند و مترجم آثار مهمی مانند نمایشنامه های شکسپیر و اشعار پابلو نرودا و... هستند مقدمه مبسوطی بر این کتاب نوشته اند و در فرازی در باره ترجمه اشعار به انگلیسی گفته اند : ...ترجمه انگلیسی اشعار لغت به لغت نیست ،که انتقال مفهوم و جوهر شعر در سیالیت زبان است،و در جایگاه خود شعر مستقل. متاسفانه در اکثر معرفی های کتاب آب فکر می کرد به این ویژگی چاپ جدید نشر آفتابکاران که حاوی ترجمه اشعار به انگلیسی است و کیفیت ترجمه بسیار کم پرداخته شده است. جا داشت در معرفی کتاب ،فراز هایی از شعر و ترجمه انگلیسی آن می آمد. با تشکر بسیار
ارسال پاسخ
مجید امتیاز :‌ 19
دوشنبه , ۱۳۹۹/۱۰/۰۸ ۲۳:۵۵
با سلام و درود ممنون از توجه شما دوستان گرامی
ارسال پاسخ
آخرین نظرات
* نام شما :
*ایمیل شما :
وبلاگ/سایت :
امتیاز به این مطلب :
0
*دیدگاه شما :