سه شنبه, ۰۹/خرداد/۱۴۰۲ ۱۷:۵۹
در آستانه ادغام بنیاد شعر و ادبیات داستانی با دو بنیاد دیگر

مراسم تکریم "مهدی قزلی" برگزار شد

پنجشنبه , ۱۳۹۹/۰۳/۱۵ ۱۰:۵۲
کد خبر :‌ 541
مراسم تکریم
در آستانه ادغام بنیاد شعر و ادبیات داستانی با دو موسسه دیگر معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ یعنی خانه کتاب و موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی، مراسم تکریم "مهدی قزلی" مدیرعامل بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محسن جوادی، معاون امور فرهنگ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این مراسم گفت: آقای قزلی اگر کاری را قبول می‌کرد شبانه‎روز پیگیر آن بود و تمام همّ و غم خود را صرف آن می‎کرد و نگاه اداری در کارش مطرح نبود. صراحت خوبی داشت و با کنایه یا در لفافه صحبت نمی‎کرد، گرچه صراحت در سیستم اداری چندان مطلوب نیست و ممکن است نارضایتی‎هایی ایجاد کند.

جوادی در ادامه هم درباره مهدی قزلی اضافه کرد: تعامل خوبی با دیگر مدیران داشت و اختلافات را برجسته نمی‎کرد. همچنین وقتی کاری را شروع می‎کرد خود را درگیر مقدمات نمی‌کرد و به اصل کار می‎پرداخت. نکته مهم و تاثیرگذار دیگر در کارنامه فعالیت آقای قزلی، خلاقیت و نوآوری بود که متاسفانه برخی از آنها چندان برجسته نشدند مثل ویکی‌ادبیات یا پروژه سرباز فرهنگ.
 


در ادامه مراسم همایون امیرزاده، مدیر مرکز روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، با اشاره به فعالیت‎های استانی بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان نیز عنوان کرد: در دو سال اخیر به همراه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ۱۵ سفر استانی حضور داشتم و شاهد بودم چگونه حضور بنیاد در شهرهای مختلف موجب پرورش استعدادهای جوان شده است. این آموزش‌ها تاثیرات فراوانی داشتند و همواره در این سفرها برگزاری دوره‏های شعر و داستان به عنوان یک مطالبه جدی مطرح می‌شد.

مهدی قزلی نیز در پایان این مراسم با اشاره به تلاش همکاران مجموعه بنیاد در شش گذشته و همکاری آنها در برگزاری برنامه‎ ها گفت: در این شش سال به طور متوسط سالی چهار‎ونیم میلیارد تومان بودجه گرفتیم که ۴۰ درصد آن برای امور جاری هزینه می شد. در این بازه زمانی شش جشنواره جلال آل احمد، شش جشنواره شعر فجر، سه جایزه پروین و سه جایزه ملک ‎الشعرای بهار را برگزار کردیم.

 در این مراسم اسماعیل امینی، احمد دهقان، شهریار عباسی و مهدی رشیدی مهرآبادی از جمله کسانی بودند که درباره مهدی قزلی صحبت کردند. 

لینک کوتاه :
آخرین نظرات
* نام شما :
*ایمیل شما :
وبلاگ/سایت :
امتیاز به این مطلب :
0
*دیدگاه شما :