چهارشنبه, ۱۲/مهر/۱۴۰۲ ۰۳:۲۲
به کوشش پوریا نره‌ای و آیه مرادی

جمعه کشی در کارگاه ترانه مهدی ایوبی

چهارشنبه , ۱۳۹۹/۰۳/۱۴ ۱۴:۲۶
کد خبر :‌ 539
جمعه کشی در کارگاه ترانه مهدی ایوبی
 جمعه کشی، مجموعه‌ای از ترانه‌های کارگاه ترانه مهدی ایوبی است که به کوشش پوریا نره‌ای و آیه مرادی جمع‌آوری شده و به همت نشر نزدیکتر به چاپ رسیده‌است.
 
هفتاد و نه ترانه از ترانه‌سرایان دوره‌های مختلف کارگاه که سه سال است بعد از فوت دکتر افشین یداللهی به کار خود ادامه داده‌است.
 
بیست ترانه اول مجموعه ترانه‌های گروهی است که هنرجویان در کنار یکدیگر در یک فرم خاص یا موضوع مشخص با هم ترانه‌ها را نوشته‌اند. باقی ترانه‌ها، ترانه‌های انفرادی از کسانی‌است که سابقه حضور در کارگاه‌ها را در هر زمانی داشته‌اند.
 
این کتاب با تیراژ پانصد نسخه و با قیمت 25 هزار تومان قابل تهیه است.
 
بخوانید از مقدمه کتاب به قلم مهدی ایوبی؛
 
قبل از هر چیز اعتراف می‌کنم که این کارگاه برای من، چیزی جز دریغ و یاد دکتر افشین یداللهی که زود از دست رفت و داغی شد بر سینه‌ام، نیست! اگر بعد از سه سال همچنان و بی خستگی ادامه می‌دهم به دوش کشیدن سنگینی این بار را، مهم‌ترین علتش بی شک سنگینی سایه نام کسی است که در بودش این کارگاه شکل گرفت و بالید و عین بی انصافی است، حالا که نیست این بار بر زمین بماند و به مقصد نرسد! کارگاه ترانه کوچک ما که این روزها برای آغاز دوره بیست و چهارم خود آماده می‌شود، سعادت این را داشت که از بهار نود و چهار و به مدت یازده ترم در کنار دکتر یداللهی عزیز نفس بکشد، پس از آن هرچه که بوده استمرار خاطره‌ای‌ست که فراموشی‌اش رسم رفاقت و جوانمردی نبود.
 
لینک کوتاه :
آخرین نظرات
* نام شما :
*ایمیل شما :
وبلاگ/سایت :
امتیاز به این مطلب :
0
*دیدگاه شما :