یکشنبه, ۰۹/مهر/۱۴۰۲ ۰۷:۵۸
رمان غسان کنفانی به چاپ رسید

مردانی در آفتاب

دوشنبه , ۱۳۹۹/۰۳/۱۲ ۱۰:۰۴
کد خبر :‌ 536
مردانی در آفتاب
رمان مردانی در آفتاب به قلم غسان کنفانی و با ترجمه مریم نفیسی‌راد به همت نشر شانی منتشر شد. 

 به نقل از روابط عمومی انتشارات شانی، رمان مردانی در آفتاب اثر غسان کنفانی نویسنده‌ی فلسطینی است که توسط مریم نفیسی‌راد ترجمه و در بهار ۱۳۹۹ از انتشارات شانی منتشر شده است. این کتاب که با تعلیق و کشش بالا نوشته شده تاکنون جوایز متعددی را کسب کرده است. 
این کتاب جایزه‌ی اصدقاء الکتاب لبنان و جایزه‌ی منظمه الصحافین جهانی و هم‌چنین جایزه‌ی اللوتس کتاب آسیا و آفریقا را از آن خود کرد.
فیلمی از روی رمان به نام فریب خوردگان هم ساخته شده است. 
جایزه‌ی طلایی جشنواره‌ی قرطاج فیلم‌های عربی و آفریقایی را بُرده و ‌به‌ عنوان  صد فیلم برتر سیاسی تاریخ جهان انتخاب شده است.

سه مرد فلسطینی، از سه نسل مختلف، قصد مهاجرت قاچاقی از فلسطین به کویت را دارند. هرکدام غرق در مشکلات خود اهم از بی‌پولی‌اند و همین امر باعث می‌شود که برای پرداخت مبلغی کمتر و در عین حال انتخاب راهی سهل‌الوصل‌تر همراه راننده‌ ابوالخیزران شوند.

در کتاب مردانی در آفتاب با یک ترجمه‌ی خوب و روان مواجه هستیم.
مردانی در آفتاب یکی از پرطرفدارترین کتاب‌هایی است که نشان می‌دهد برای زندگی بهتر می‌توانیم در وطن خودمان تلاش کنیم و خطر مهاجرت را به جان نخریم.‌
کتاب مردانی در آفتاب با جلد پالتویی شومیز از نشر شانی منتشر شده است.
کتاب مردانی در آفتاب در حال حاضر در کتاب‌فروشی‌های معتبر کشور موجود است.‌ همچنین این کتاب را می‌توانید از سایت نشر شانی تهیه کنید.
در هر صفحه از این کتاب با ترجمه‌ای روان همراه با جملات مفهومی و پندآموز رو‌به‌رو هستیم که به شیوه‌ی پازلی و با تعلیق بالا نوشته شده است.
مردانی در آفتاب رمانی غم‌انگیز و وحشت‌‌آور است. شخصیت‌های داستان خیلی خوب پرداخت شده‌اند و روایتی ماندگار را در ذهن مخاطب به نمایش می‌گذارند. وقتی عرصه‌ی زندگی، بانگِ کمبودها و نداری‌ را سر می‌دهد، در این جریانِ ناراحت‌کننده شخصیت‌ها تبدیل به افراد جدیدی می‌شوند که با رویا و آرزو پا به مسیر سیلاب می‌گذارند. سیلابی از مشکلات و سختی‌ها که در فرسایشِ مسیر از آن‌ها سایه‌ای خاکستری باقی می‌ماند.
لینک کوتاه :
آخرین نظرات
* نام شما :
*ایمیل شما :
وبلاگ/سایت :
امتیاز به این مطلب :
0
*دیدگاه شما :