چهارشنبه, ۱۲/مهر/۱۴۰۲ ۰۳:۲۱
“طفلی به نام شادی” جدیدترین مجموعه شعر استاد شفیعی کدکنی

بیست و سه سال انتظار

شنبه , ۱۳۹۹/۰۳/۱۰ ۱۸:۳۰
کد خبر :‌ 532
بیست و سه سال انتظار
 محمدرضا شفیعی کدکنی، استاد دانشگاه، پژوهشگر، شاعر و نویسنده‌ی برجسته کشور است که بعد از بیست و سه سال جدید ترین کتاب شعر خود را وارد بازار خواهد کرد. “طفلی به نام شادی” نام جدیدترین اثر محمدرضا شفیعی کدکنی است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، این مجموعه که شامل پنج دفتر شعر با نام‌های “زیر همین آسمان و روی همین خاک”، “هنگامه شکفتن و گفتن”، “از همیشه تا جاودان”، “شیپور اطلسی‌ها” و “در شب سردی که سرودی نداشت” است، دربرگیرنده سروده‌های بعد از “هزاره دوم آهوی کوهی” است که در سال ۱۳۷۶ منتشر شده بود.

کتاب جدید او، بدون شک مورد توجه علاقه‌مندان شعر و ادبیات کشور و به خصوص منتقدین قرار خواهد گرفت. او پیش از این علاوه بر کتاب‌های شعرش، کتاب‌های نقد و پژوهشی‌اش همچون “رستاخیز کلمات”، “صور خیال شعر فارسی” و “موسیقی شعر فارسی” مورد استقبال عموم شاعران، اساتید ومنتقدین قرار گرفته بود.

“طفلی به نام شادی”، هم اکنون توسط انتشارات سخن در مرحله پیش‌فروش است و پخش کتاب از تاریخ هفدهم خرداد ماه آغاز می‌شود. قیمت روی جلد کتاب ۸۵۰۰۰۰ ریال خواهد بود.

از مقدمه کتاب “طفلی به نام شادی” بخوانید:

نخستین شعر مجموعه “زمزمه‌ها” در  کتاب "آیینه‌ای برای صداها" محصول 1337 است.همان که امروز در میان جوانان شهرت بسیار یافته است
تمام آرزوهای منی،کاش،
یکی از آرزوهای تو باشم
و آخرین شعرهایی که درین مجموعه تاریخ دارند مربوط به همین چند سال اخیرند.

بعضی از این شعرها محل سروده شدن‌شان در زیر شعر تعیین شده است؛مثلا آکسفورد یا پرینستون یا لیدن یا توکیو.
ولی بسیاری از آنها محل سروده شدن ندارند و احتمالا مربوط به همان سرزمین‌هاست.فضای شعر و اقلیم طبیعی و درخت‌ها و گل‌هایش گواه است برین امر.
 
لینک کوتاه :
آخرین نظرات
* نام شما :
*ایمیل شما :
وبلاگ/سایت :
امتیاز به این مطلب :
0
*دیدگاه شما :