یکشنبه, ۰۹/مهر/۱۴۰۲ ۰۸:۳۶
معرفی شاعر هفته؛

داوود جمالی

چهارشنبه , ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ ۱۰:۰۳
کد خبر :‌ 329
داوود جمالی
داوود جمالی متولد پنجم شهریور ۱۳۶۸ فعالیت ادبی خود را از سال ۸۶ در انجمن‌های ادبی آغاز کرد . او به رغم تحصیل در رشته ریاضی در مقطع متوسطه، فارغ‌التحصیل کارشناسی‌ علوم‌تربیتی از دانشگاه خوارزمی می‌باشد که حاکی از علاقه‌ی او به علوم‌انسانی‌ست.

داوود جمالی شکل ِ غزل‌اش را مرهون دوستی با دوست شاعرش حمید رزاقی و مداقه در غزل‌های حسین‌صفا می‌داند.
 
در سال ۹۷ در جشنواره جایزه‌ی مستقل کتاب سال غزل در بخش ویژه مجموعه‌ی شعر او مورد تقدیر قرار گرفت. 

او مجموعه‌ی شعر خود را  با نام "ازهم‌ریخته" که شامل ۲۰ غزل و ۴ چهارپاره می‌باشد در روزهای پایانی سال ۹۷ توسط انتشارات ایهام به چاپ رساند.

از مهم‌ترین ویژگی‌های اشعار این مجموعه سلاست زبانی و معاصر بودن دغدغه‌های فرمی و محتوایی‌ست‌. میانه‌رویی در فرم بارزترین ویژگی این مجموعه است که شاعر در آن نه در دام تکنیک‌زدگی‌های متداول می‌افتد و نه دچار ساده‌انگاری در فاصله گرفتن از این وضعیت می‌شود.

داوود جمالی مقاله‌ای تحت عنوان "غزلِ غریب بعد از غریبِ غزل" در بررسی غزل‌های حسین‌صفا نوشته است که نشان از توجه ویژه اش به آثار این شاعر ِ معاصر دارد.

او در حوزه‌ی نثر و داستان نیز فعالیت دارد و عمده نگاهِ امروزِ خود را در نثر مرهون آشنایی با منیرالدین بیروتی می‌داند.

اگرچه مجموعه شعر "ازهم‌ریخته" که در قالب‌های عروضی سروده شده است در میان نامزدهای جایزه‌ی قیصر امین‌پور قرار گرفته‌ اما این شاعر خبر از چاپ مجموعه‌ای در نثر یا شعر غیرعروضی در آینده‌ای نه‌چندان دور داده‌است.
 

 
لینک کوتاه :
احسان رضایی امتیاز :‌ 20
چهارشنبه , ۱۳۹۸/۰۹/۲۷ ۱۳:۳۸
چرا شاعرای خوب در انتخاب نشر دقت نمی‌کنن، با یه مصیبتی کتابشونو گیر آوردم. از شعرهاشون هم کاش میذاشتین. با هر سکوت یاد تو می‌افتم ای در سکوت رفته از این خانه ...
ارسال پاسخ
حسن زندی امتیاز :‌ >
دوشنبه , ۱۳۹۸/۰۹/۲۵ ۱۹:۰۰
ممنون از سایت ترنم بابت معرفی اشخاصی چون آقا داوود جمالی که از خوبای شعر و ادبیات اند با این که شعر هاش معنا و مفهوم خاصی داره و باید گفت این نوع شعر ها درنو ع خودش کم نظیر هستند ولی مفت تمی ارزند داوود کتی بورجو ور
ارسال پاسخ
هادی عیار امتیاز :‌ 20
شنبه , ۱۳۹۸/۰۹/۲۳ ۱۵:۰۶
چه انتخاب خوبی. عالی
ارسال پاسخ
آخرین نظرات
* نام شما :
*ایمیل شما :
وبلاگ/سایت :
امتیاز به این مطلب :
0
*دیدگاه شما :