شنبه, ۰۱/مهر/۱۴۰۲ ۲۱:۰۱
با همکاری نهاد کتابخانه‌ها و دفتر نشر فرهنگ اسلامی؛

مراسم رونمایی از کتاب حداد عادل برگزار می شود

دوشنبه , ۱۳۹۸/۰۷/۱۵ ۰۹:۱۵
کد خبر :‌ 213
مراسم رونمایی از کتاب حداد عادل برگزار می شود

مراسم معرفی کتاب «به صحرا شدم، عشق باریده بود...» (گزارشی از راهپیمایی اربعین) نوشته غلامعلی حدادعادل و همچنین رونمایی از ترجمه‌های انگلیسی، اردو و عربی این کتاب برگزار می‌شود.

به نقل از روابط عمومی نهاد کتابخانه‌های عمومی، این نشست با همکاری نهاد کتابخانه‌ها و دفتر نشر فرهنگ اسلامی روز سه‌شنبه (۱۶ مهرماه) از ساعت ۱۶ با حضور مدیران و چهره‌های فرهنگی در سالن جلسات کتابخانه مرکزی پارک  شهر به نشانی تهران، خیابان وحدت اسلامی، خیابان بهشت، ورودی شماره ۴ پارک شهر کشور برگزار می‌شود.
 

در این مراسم که در آستانه اربعین حسینی برگزار می‌شود، از ترجمه‌های انگلیسی، اردو و عربی کتاب «به صحرا شدم، عشق باریده بود...» نیز رونمایی خواهد شد.
 

در خبر برگزاری این نشست آمده است: غلامعلی حداد عادل در سفر خود به نجف اشرف در سال ۱۳۹۶، با سیل عظیم راه‌پیمایان اربعین هم‌مسیر می‌شود و شرحی از جریااین راه‌پیمایی و اتفاق‌های روی‌داده در مسیر نجف به کربلا را در این کتاب که با عنوانی برگرفته از «تذکره الاولیاء» عطار نیشابوری نام‌گذاری شده، ارائه می‌کند.
 

رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی در این اثر پس از بیان گزارشی از این سفر معنوی و حال و هوای مسیر راه‌پیمایی و موکب‌ها و زائران، به تحلیل این پدیده بزرگ سیاسی و دینی و اجتماعی می‌پردازد.
 

همچنین در عبارتی از این کتاب آمده است: راه‌پیمایی اربعین تنها سفری در جغرافیا نیست، بلکه حرکتی در تاریخ است؛ آن هم نه به گذشته، بلکه به آینده. آن‌چه به این سفر جغرافیایی عمق و معنای تاریخی بخشیده، تحولی است که در بصیرت راه‌پیمایان پدید آمده است.

 

لینک کوتاه :
آخرین نظرات
* نام شما :
*ایمیل شما :
وبلاگ/سایت :
امتیاز به این مطلب :
0
*دیدگاه شما :