یکشنبه, ۰۹/مهر/۱۴۰۲ ۰۹:۱۳
به همت نشر بید؛

«ردِّ پای عشق در شعرِ زنانِ جهان» منتشر شد

چهارشنبه , ۱۳۹۸/۰۷/۰۳ ۱۱:۱۵
کد خبر :‌ 190
«ردِّ پای عشق در شعرِ زنانِ جهان» منتشر شد

«ردِّ پای عشق در شعرِ زنانِ جهان» تازه‌ترین کار فریده حسن‌زاده منتشر شد.
 

«کتاب ردِّ پای عشق در شعرِ زنانِ جهان» چاپ نشر بید،  سرانجام بعد از حذف ۱۰ صفحه مجوز گرفت و از امروز (اول مهرماه) پشت ویترین کتاب‌فروشی‌ها در دسترس خوانندگان شعر است.

این کتاب در ۲۴۶ صفحه دربرگیرنده‌ زندگی‌نامه و شعرهای ۳۵ شاعر زن از کشورهای مختلف دنیا و از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز است.

 تفاوت بارز این کتاب با آنتولوژی‌های قبلی فریده حسن‌زاده، در میان نهادن ماجراهای پشت  پرده‌ شعرهای عاشقانه‌ مشهور با خوانندگان است؛ شعرهایی از شاعرانی چون الیزابت برت برانینگ، امیلی برونته، مارگارت آتوود، کرول آن دافی ملک‌الشعرای انگلیس، نینا کاسیان  شاعر ملی رومانی و برندگان جوایز پولیتزر مثل می سوانسن‌، شارون الدز و  لوئیز الیزابت گلوک.

فریده حسن‌زاده  که این کتاب را محصول سال‌های متمادی پژوهش در زندگی‌نامه‌ شاعران و تلاش در بازآفرینی شعرهای آن‌ها می‌داند کارِ بعدی خود را گزینه‌ای از شعرها و نامه‌های نیما یوشیج به زبان انگلیسی معرفی می‌کند که در آمریکا منتشر خواهد شد. تازه‌ترین شعر خود او هم در «آنتولوژی بین‌المللی شعرهای برتر جهان معاصر» به چاپ رسیده است.

لینک کوتاه :
لاله م امتیاز :‌ 19
شنبه , ۱۳۹۹/۰۵/۱۱ ۱۴:۴۷
#شعر_جهان کودک از بدن مادرش شیر می نوشد تا سیراب شود نور چشم اورا می گیرد تا خواندن و نوشتن بیاموزَد، با پاهای نحیفِ مادر می رود تا زمانی که فارغ التحصیل شود، وقتی مرد شد در یکی از کافه های امروزی کنفرانس مطبوعاتی برپا می کند، پایش را روی پایش می اندازد و نظریه صادر می کند: « زن، عقلش ناقص است دینش ناقص است...» و مگس ها و گارسون ها برایش هورا می کشند! #سعادالصباح برگردان #دکتریدالله_گودرزی
ارسال پاسخ
آخرین نظرات
* نام شما :
*ایمیل شما :
وبلاگ/سایت :
امتیاز به این مطلب :
0
*دیدگاه شما :