پنجشنبه, ۳۰/شهریور/۱۴۰۲ ۱۲:۴۹
پس از سال ها کشف شد؛

متن منتشر نشده ای از اخوان پشت یک عکس قدیمی

یکشنبه , ۱۳۹۸/۰۶/۱۰ ۱۵:۳۹
کد خبر :‌ 149
متن منتشر نشده ای از اخوان پشت یک عکس قدیمی
محمدافشین وفایی به تازگی عکس و متنی از مهدی اخوان ثالث منتشر کرده است.
 
 محمد افشین‌وفایی به تازگی عکسی از مهدی اخوان‌ثالث (به همراه متن پشت آن) در کانال تلگرامی بنیاد موقوفات افشار منتشر کرده و نوشته است: عکسی که برای نخستین‌بار منتشر شده مربوط به سالیانی دور، یعنی پنجاه و چهار سال پیش است که دکتر علی رواقی و دکتر شفیعی‌کدکنی همخانه بودند و اخوان گاهی نزد آنها می‌رفت و مهمانشان می‌شد. اخوان جز آنکه دانش و استعداد شفیعی را می‌ستود، شیفته مرام و مسلک او بود و او را یکی از نیکان روزگار می‌دانست که بهتر از خودش و «بهتر از همه‌کس است.» این نوشته را که یادگاری بسیار عزیز از اخوان است همراه با متن زیر منتشر شده است:

«این عکس را هم می‌دهم به شفیعی‌کدکنی ارجمند والا. حالا فهمیدم این سری عکس را (البته من فقط دو تا از سری را دارم که تقدیم به شفیعی می‌کنم) کی و کجا برداشته‌ایم. به نظرم یا در مشهد در حدود سال 42، یا در تهران و خیلی بعدها که شفیعی و رواقی در تهران در یک‌ جا، یک اطاق بودند و در دانشگاه درس می‌خواندند و من چند روزی مهمانشان بودم. من ...خور را با حال و دهن روزه تحمل می‌کردند، یک شب کباب شامی داشتیم. م. امید»
 
نوشته‌ای منتشرنشده از مهدی اخوان‌ثالث در پشت یک عکس یادگاری

چنانکه دیده می‌شود اخوان نوشته من فقط دو تا از این عکس‌ها دارم. عکس دوم که مورد نظر اوست و البته قبلاً منتشر شده، این نوشته از اخوان را دارد:
«برای محمدرضا شفیعی‌کدکنی همشهری، هم‌روستایی عطّار بزرگ. تصویر اوست و من، اما یادم نیست کی و کجا برداشته شده. امشب در آلبوم دیدم و دلم به هوایش پر زد. گفتم این عکس را به او بدهم. او بهتر از من و همه‌کس است. واحدٌ کالألف است از همه جهات معنوی و روحی. قربان شفیعی عزیزم
 مهدی اخوان‌ثالث (م. امید)»
لینک کوتاه :
آخرین نظرات
* نام شما :
*ایمیل شما :
وبلاگ/سایت :
امتیاز به این مطلب :
0
*دیدگاه شما :