دوشنبه, ۰۳/مهر/۱۴۰۲ ۲۰:۴۴

نشر شهرستان ادب

دوشنبه , ۱۳۹۸/۰۵/۰۷ ۱۱:۲۸
کد خبر :‌ 135
نشر شهرستان ادب
مؤسسه فرهنگی هنری «شهرستان ادب» در سال ۱۳۸۹ به همت گروهی از شاعران و داستان نویسان نخبه کشور تأسیس شد.

مدیر عامل آن علی محمد مودب است. راه‌اندازی گروه‌های شعر و داستان در مؤسسه، انتشار 160 عنوان کتاب در حوزە شعر و داستان -که بیشترین جوایز را در جشنواره‌های معتبر ملی کسب کرده‌اند و نیز عنوان ناشر نمونه سال ۱۳۹۳ را برای موسسه به ارمغان آورده است-، تدوین شناخت‌نامه‌های شاعران و جلسات منظم شعرخوانی و نقد آثار و کارگاه داستان، نشست‌های تخصصی ادبی، فراخوان‌های شعر با موضوعات مختلف که هر کدام منشا ایجاد جریان‌های موثری در سراسر کشور شده‌اند، از جمله فعالیت‌های مؤثر این مؤسسه بوده است. 

همچنین برگزاری دورە تخصصی شعر جوان «آفتابگردان‌ها» در راستای کشف و بالندگی بیشتر استعدادهای جوان شعر کشور و تأسیس اولین «مدرسه رمان» در این مؤسسه را می‌توان از مهم ترین فعالیت‌های ادبی سال های اخیر در فضای شعر و داستان کشور به حساب آورد. در قالب این دوره‌ها، صدها شاعر و نویسنده جوان شناسایی و آموزش داده شده‌اند. پس از پایان دوره نیز تلاش شده است تا حمایت از شاعران و نویسندگان مستعد ادامه یابد، برخی از این جوانان اکنون صاحب آثاری چاپ شده هستند، عده‌ای به صورت جدی در فضای ادبی –در سطح ملی و یا استانی- حضور دارند، و برخی با هدایت و حمایت کارشناسان موسسه، کار ادبی خود را در رشته دیگری ادامه دادند.

«شهرستان ادب»، با آسیب‌شناسی شرایط فرهنگی کشور و بررسی کارشناسانه به نابرابری امکانات در شهرستان‌ها توجه ویژه دارد و با حمایت از تأسیس مراکز و محافلی در مناطق مختلف کشور تحت عنوان «انجمن‌های ادبی منطقه‌ای»، در جهت تحقق تمرکززدایی و عدالت اجتماعی، گام برداشته است. اکنون در زمستان سال 1396، موسسه فرهنگی هنری شهرستان ادب در سراسر کشور از ۱۳ انجمن ادبی حمایت می‌کند.

 
لینک کوتاه :
آخرین نظرات
* نام شما :
*ایمیل شما :
وبلاگ/سایت :
امتیاز به این مطلب :
0
*دیدگاه شما :