پنجشنبه, ۳۰/شهریور/۱۴۰۲ ۱۲:۲۹
در انجمن ادبی ققنوس؛

«در فصل بهار بر زمین افتادیم»رونمایی و امضا شد

پنجشنبه , ۱۴۰۲/۰۳/۲۵ ۱۸:۲۹
کد خبر :‌ 1034
«در فصل بهار بر زمین افتادیم»رونمایی و امضا شد
اختصاصی ترنم شعر/ آیین رونمایی و جشن امضای مجموعه شعر 《در فصل بهار بر زمین افتادیم》 اثر حسین مدرسی عصر روز دوشنبه در انجمن ادبی ققنوس برگزار شد.

این نشست با حضور عبدالجبار کاکایی، حمیدرضا شکارسری، شروین سلیمانی، اصغر علی کرمی، اله کاشانی، صابر سعدی پور، پریسا صفاریان، اعضای انجمن ادبی ققنوس، شاعران و علاقه مندان به ادبیات با اجرا و دبیری مینا آقازاده برگزار شد.

عبدالجبار کاکایی به کتاب 《در فصل بهار بر زمین افتادیم》 اشاره کرد و گفت: امیدوارم این کتاب مثل دیگر آثار مدرسی مورد توجه جامعه ادبی قرار بگیرد. معانی و مضامین این کتاب زیبا بود و آرزوی موفقیت برای حسین مدرسی را دارم.

کاکایی اضافه کرد: نگاه ویژه مدرسی به زبان محاوره توجه مرا جلب کرد. چرا که زبان محاوره بستر مناسبی برای بیان احساسات است و نسبت به قالب های دیگر بین شاعران امروز با اقبال بیشتری مواجه است.شکارسری نیز در ادامه به محتوای این کتاب اشاره کرد و گفت: 《در فصل بهار بر زمین افتادیم》 در قالب‌های مختلف سروده شده است. رباعی، دوبیتی، مثنوی، چهارپاره و حتی تک بیتی که همگی دارای زبان و بیانی نو هستند. محاوره ها بسیار صمیمی و بهره مند از فرهنگ محاورات روزمره هستند.

شکارسری ادامه داد: این مجموعه علاوه بر شخصیت حقیقی و شاعرانه، به مدرسی شخصیت حقوقی یک شاعر صاحب تالیف می بخشد.

وی در پایان اضافه کرد که اشعار مدرسی از خطر شعار سرایی به دور است به خصوص در مواقعی که او به دغدغه‌های اجتماعی‌اش می پردازد.


شروین سلیمانی شاعر طنز پرداز ادبیات نیز اشاره‌هایی به بیان طنزگونه کتاب داشت و گفت این کتاب طنز خوبی دارد.

سادگی زبان به وضوح در بین ابیات به چشم می‌خورد.  همچنین موضوعات اجتماعی و سیاسی که در قالب های شعری دغدغه‌های شاعر را نشان می دهد وجود دارد.در ادامه نشست از این کتاب رونمایی شد و اعضای انجمن ادبی ققنوس و شاعران حاضر در نشست به شعرخوانی پرداختند.

عکاس: لیلیا مدرسی و انجمن ققنوس
لینک کوتاه :
آخرین نظرات
* نام شما :
*ایمیل شما :
وبلاگ/سایت :
امتیاز به این مطلب :
0
*دیدگاه شما :