پنجشنبه, ۳۰/شهریور/۱۴۰۲ ۱۲:۲۵
مرز و روزنه به نمایشگاه رسیدند؛

معرفی دو رمان تازه از نشر شالگردن

سه شنبه , ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ ۱۹:۵۲
کد خبر :‌ 1021
معرفی دو رمان تازه از نشر شالگردن
انتشارات شالگردن در تازه ترین انتشارهای خود دو رمان جدید به نام‌های «مرز» و «روزنه» را راهی بازار نشر کرده است.

مرز و روزنه را می‌توان دوقلوهای جدا نشدنی نامید، داستانی که در مرز شروع می‌شود، در روزنه به پایان می‌رسد.

در شروع رمان مرز ما شاهد گسترش یک بیماری واگیردار هستیم، یک بیماری که بشریت را تهدید می‌کند و قرار است دنیا را به پایان برساند. یک بیماری که منشا آن، اپیدمی‌اش و درمانش در هاله‌ای از ابهام قرار گرفته است.  قهرمان ما، یک نفر نیست، بلکه مجموع کسانی هستند که برای بهتر شدن مفهوم زندگی تلاش می‌کنند.

در انتهای کتاب مرز شاهد آن بودیم که بیماری کشنده و واگیرداری کل ایالات متحده را در برگرفته، هیچ راه نجاتی وجود ندارد جز پیشگیری و ایمن‌سازی با واکسن، پس تا آن روز مردم باید در قرنطینه به سر ببرند، از دستکش و ماسک استفاده کنند. نوح که با شنیدن اسمش به یاد  کشتی ساختن و نجات بشر می‌افتیم، این‌جا هم دست به کار شده و با ساختن پناهگاه بی‌نظیری، چندین نفر را از مرگ و بیماری نجات می‌دهد، که اگر دنیا بر اثر بیماری از بین رفت، نسل بشر منقرض نشود.

شش ماه تمام قهرمانان ما در زیر زمینی بزرگ و مدرن زندگی می‌کنند و در انتظار باز شدن درهای پناهگاه و مواجه شدن با دنیای جدیدی هستند که نمی‌دانند چگونه خواهد بود.

روزنه از پناهگاه شروع می‌شود و اتفاقات شش ماه را خلاصه می‌کند، دردها، رنج‌ها، دوستی‌ها، عشق‌ها و مصیبت‌ها را به تصویر می‌کشد، به ما نشان می‌دهد که آدم در شرایط دشوار ممکن است به چه موجودی بدل شود. 

درهای پناهگاه باز می‌شوند، اما نجات یافتگان ما نمی‌دانند با چه مشکلاتی قرار است دست‌و‌پنجه نرم کنند. 

این رمان جذاب، دوقلوی مرز و روزنه را نشر شالگردن چاپ کرده، و روشنک آرامش مترجم این دو کتاب بوده، این دوقلوی دوست‌داشتنی در نمایشگاه کتاب خدمت علاقمندان عرضه خواهد شد.

 
لینک کوتاه :
آخرین نظرات
* نام شما :
*ایمیل شما :
وبلاگ/سایت :
امتیاز به این مطلب :
0
*دیدگاه شما :